Діти, які втратили батьків, або їхні батьки в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки, потребують родинного тепла і виховання. Форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сім’ю: усиновлення, опіка/піклування, прийомні сім’ї (ПС), дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ).
Прийомна сім’я — це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання. Ті, хто прийняв дітей у прийомну сім’ю, є прийомними батьками, а влаштовані діти — прийомними дітьми. Діти перебувають у прийомній родині до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання — до 23 років або до закінчення навчання.
Порядок прийому дітей в сім'ї встановлено Постановою Кабінету міністрів України № 565 від 26 квітня 2002 року «Про затвердження Положення про прийомну сім'ю».
Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. Діти перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання — до 23 років або до закінчення навчання.
Порядок створення та функціонування ДБСТ встановлено Постановою Кабінету міністрів України № 564 від 26 квітня 2002 року «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу».
Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцятирічного віку, а піклування — над дитиною віком від 14 до 18 років. Опіка та піклування встановлюється з метою виховання неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав або з інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів цих дітей. Опіка та піклування оформлюється переважно родичами дитини.
Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина.
Усиновлена дитина приймається в сім'ю на правах біологічної дитини з усіма правовими наслідками, при цьому сімейних правовідносин між прийомними батьками і прийомними дітьми не виникає.
Усиновити дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування може подружжя або одинока особа (яка не перебуває у шлюбі).
Для цього треба звернутися до служби у справах дітей (далі – ССД) міста/району за місцем фактичного проживання та зібрати необхідні документи.
Усиновленням здійснене на підставі рішення суду, крім окремих випадків, визначених законодавством.
Як стати прийомними батьками або усиновлювачами вихованця Дитячого центру «Сонячне світло»
Для того, щоб стати прийомними батьками або усиновлювачами вихованця Дитячого центру «Сонячне світло» Ви можете звернутися до
Служби у справах дітей та сімей Броварської районної державної адміністрації.
Адреса: 07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Гагаріна, 15, каб. 326, 1 поверх;
Контакти:
тел./факс (04594) 7-28-76
Графік роботи:
Понеділок – Четвер – з 8:00 до 17:00
П`ятниця – з 8:00 до 15:45
Обідня перерва: з 12:00 до 12:45
Прийом громадян: Понеділок, середа, п’ятниця з 9:00 до 12:00