Пошукова форма

Як стати прийомними батьками

Прийомна сім’я – це подружжя або особа (працездатного віку), які беруть на виховання та спільне проживання від однієї до чотирьох дітей-сиріт. Загальна кількість вихованців з власними дітьми не може перевищувати п’яти.

В прийомну сім'ю  дитина приймається до досягнення нею повноліття або ж до закінчення нею навчання, але не пізніше 23 років.

За вихованцями зберігається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Це передбачає збереження за дитиною раніше призначених аліментів, пенсій та інших державних виплат. Суми коштів, що належать прийомними дітям, переходять у розпорядження прийомних батьків і витрачаються ними на утримання прийомних дітей.

 Потенційним кандидатам у прийомні батьки необхідно звернутись до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за місцем проживання і  познайомитись із спеціалістом, який відповідає за розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування.  

 

Сімейні форми виховання (тимчасові):

 • опіка
 • піклування
 • ДБСТ
 • прийомна сім’я

 

Кандидати у прийомні батьки подають до органу, який утворює прийомну сім'ю, такі документи:

 • Заява кандидатів у прийомні батьки про утворення прийомної сім'ї;
 • Копія паспортів кандидатів у прийомні батьки;
 • Довідка про стан сім'ї(форма № 3);
 • Копія свідоцтва про шлюб;
 • Довідка про стан здоров'я кандидатів у прийомні батьки та членів сім'ї, які проживали разом з ними(довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра);
 • Довідка про доходи потенційної прийомної сім'ї за останні шість місяців або копія декларації про доходи, засвідчена в установленому порядку;
 • Довідка про проходження навчання кандидатів у прийомні батьки і рекомендація центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення їх у банк даних про сім'ю потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів;
 • Письмова згода всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, на утворення прийомної сім'ї, засвідчена нотаріально;
 • Кандидатури у прийомні батьки та кандидатури дітей, які передаються на виховання, погоджуються з органами опіки та піклування.

 

Порядок прийому дітей в сім'ї встановлено Постановою Кабінету міністрів України № 565 від 26 квітня 2002 року «Про затвердження Положення про прийомну сім'ю».  

 

Як усиновити дитину

Усиновлена дитина приймається в сім'ю на правах біологічної дитини з усіма правовими наслідками, при цьому  сімейних правовідносин між прийомними батьками і прийомними дітьми не виникає. 

Усиновити дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування може подружжя або одинока особа (яка не перебуває у шлюбі).

Для цього треба звернутися до служби у справах дітей (далі – ССД) міста/району за місцем фактичного проживання та зібрати необхідні документи.

Усиновленням здійснене на підставі рішення суду, крім окремих випадків, визначених законодавством.

 

Закони України, що регулюють прийомне батьківство та усиновлення:

 

Як стати прийомними батьками або усиновлювачами вихованця Дитячого центру «Сонячне світло»

Для того, щоб стати прийомними батьками або усиновлювачами вихованця Дитячого центру «Сонячне світло» Ви можете звернутися до Служби у справах дітей та сімей Броварської районної державної адміністрації.

Адреса: 07400, Київська обл., м Бровари, вул. Шевченка, 21, каб. 4, 1 поверх;

 Контакти:                                                                                                                           

ssd_1006@ukr.net

тел./факс (04594) 4-11-74 

 

Графік роботи: 
Пн. – Чт – з 8:00 до 17:00 
Птн. – з 8:00 до 16:45 
Обідня перерва: з 12:00 до 12:45 
Прийом громадян: Пн., ср., птн. з 9:00 до 12:00

Допомогти